مذاکره گوگل با نوکیا برای خرید بخشی از کسب و کار شبکه شرکت فنلاندی – دیجیاتو – آموزشگاه مفید

ارسال شده توسط

صبح امروز بلومبرگ گزارشی را به نقل از چندین منبع آگاه منتشر کرد که طبق آن گوگل هم اکنون در سطح پیشرفته ای از مذاکرات با نوکیاست تا واحد سیستم های پهن باند هواپایه این شرکت را خریداری نماید

گفته می شود که غول جستجو قصد دارد از تکنولوژی های توسعه یافته توسط نوکیا برای ارائه وای فای سریع تر در سفرهای هوایی بهره بگیرد.

بلومبرگ اما گزارش داده که تکنولوژی وای فای درون پروازی نسبت به دیگر تلاش های مخابراتی نوکیا اهمیت کمتری برای این شرکت دارد. برای مثال در ماه فوریه نوکیا یک استارتاپ فعال در زمینه شبکه وای فای را خریداری کرد که همکاری نزدیکی با گوگل فایبر دارد و تلاش می کند به سرویس های وای فای خانگی راه پیدا کند.

شاید به خواندن این مطالب علاقمند باشید:

صبح امروز بلومبرگ گزارشی را به نقل از چندین منبع آگاه منتشر کرد که طبق آن گوگل هم اکنون در سطح پیشرفته ای از مذاکرات با نوکیاست تا واحد سیستم های پهن باند هواپایه این شرکت را خریداری نماید.

گفتنی است تا این لحظه آلفابت و نوکیا هیچ واکنشی به این خبر نداده اند اما با در نظر داشتن استراتژی تازه شرکت فنلاندی برای کوچک تر نمودن کسب و کار خود و تمرکز روی برخی حوزه های خاص می توان انتظار داشت که در روزهای آینده خبرهای تکمیلی بیشتری در این باره به دست بیاید.

سال گذشته بود که نوکیا از شبکه ارتباطی هوا به زمین تازه خود رونمایی کرد و مدعی شد که سرعت اینترنت این شبکه با اینترنت درون پروازی شرکت Gogo برابری کرده و حتی از آن بیشتر است. اما در صورتی که گوگل سیستم وای فای اختصاصی خود را در هواپیماها مستقر کند می تواند مسافران این گونه سفرها را با سهولت بیشتری به استفاده از محصولات سرگرمی اش از جمله یوتوب ترغیب نماید.

در هر حال اگر خریدی انجام بگیرد یکی دیگر از پروژه های ارتباطی آلفابت که مدتی است توجه خاصی را به آنها معطوف نموده کلید می خورد. گوگل فایبر، لون (بالون های ارائه دهنده اینترنت) و همکاری با استارباکس برای ارائه این خدمات به مشتریان شرکت یاد شده را می توان از جمله پروژه های گوگل در این راستا دانست).

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *