دلیل خودکشی جوان اردبیلی بررسی می‌شود + گوگل تکنولوژی پشت حالت تصویربرداری پرتره در موبایل پیکسل ۲ را متن باز کرد – دیجیاتو – آموزشگاه مفید

ارسال شده توسط

خبرگزاری ایسنا: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با اشاره به خودکشی جوان ۱۹ ساله اردبیلی که بعد از انتشار پستی در فضای مجازی اقدام به خودکشی کرد، خبر داد که دلیل این خودکشی در دست بررسی است
سید ناصر عتباتی گفت: جوانی ۱۹ساله به علت نامعلوم خود را از ساختمان نیمه کاره ۵ طبقه واقع در میدان شریعتی اردبیل به پایین انداخته و در اثر شدت ضربه در دم جان باخت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل افزود: بنده شخصا در محل حضور پیدا کرده و صحنه را بررسی کردم؛ هیچ جنایتی در این موضوع مطرح نبود و علت و انگیزه این اقدام از طرف جوان ۱۹
ساله ٬ هنوز در دست بررسی است.

خبرگزاری ایسنا: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با اشاره به خودکشی جوان ۱۹ ساله اردبیلی که بعد از انتشار پستی در فضای مجازی اقدام به خودکشی کرد، خبر داد که دلیل این خودکشی در دست بررسی است.

جسد فرد مذکور با دستور مقام قضایی جهت بررسی بیشتر به پزشکی قانونی برده شده و دلایل و انگیزه خودکشی در حال بررسی است.

——————-

بسیاری از تلاش های گوگل در زمینه یادگیری ماشین کاملاً اوپن سورس هستند و توسعه دهندگان می توانند از آنها برای دستاوردهای تازه استفاده کنند

حالا تمام این ابزارها به صورت متن باز در اختیار توسعه دهندگان قرار دارند و می توان با استفاده از آنها، به ثبت تصاویری شبیه به آنچه روی پیکسل ۲ و پیکسل ۲ اکس ال دیده می شود روی پلتفرم های متفاوت پرداخت. گوگل اضافه می کند که دقت به کار گرفته شده در تکنولوژی اش، تا ۵ سال پیش غیرقابل تصور بود اما حالا با پیشرفت های سخت افزاری میسر شده است.

بسیاری از تلاش های گوگل در زمینه یادگیری ماشین کاملاً اوپن سورس هستند و توسعه دهندگان می توانند از آنها برای دستاوردهای تازه استفاده کنند. در همین راستا، گوگل اخیراً تکنولوژی پشت حالت پرتره تک لنز موبایل پیکسل ۲ را در اختیار عموم توسعه دهندگان قرار داده است.

این مدل یادگیری عمیق، برچسب هایی معنی شناختی به تمام پیکسل های موجود در یک تصویر می زند. در ادامه، دسته بندی پیکسل ها امکان شناسایی چیزهایی مانند جاده، آسمان، یک شخص یا یک حیوان را مهیا می سازند و آنچه در پس زمینه تصویر وجود دارد از سوژه تصویر تمیز داده می شود.

گوگل از این تکنولوژی برای بهبود قابلیت تصویربرداری پرتره در موبایل پیکسل ۲ استفاده کرده که بدون نیاز به یک لنز تله فوتو ثانویه، افکت بوکه را در تصاویر پیاده سازی می کند. این تکنولوژی برای اینکه قادر به «تشخیص برون نمایی یک شی» باشد، نیازمند بهینه سازی هایی خاص است تا لبه های سوژه را شناسایی کرده و آن را از پس زمینه جدا کند. این مهم به کمک ماژول دکودر DeepLab-V3 محقق می شود که پرفورمنس را به صورت خاص در لبه اشیا بهینه می کند.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *